Książki dla mamy – najlepszy pomysł na prezent _ Książki dla mamy – jak wywołać jej uśmiech _ Spraw mamie radość i kup jej dobrą ksiązkę

Szukacie prezentu dla mamy? Nie ma chyba lepszego pomysłu niż zajrzenie do księgarni i poszperanie po półkach, nawet jeśli to księgarnia internetowa. Jakie Książki dla mamy (www.taniaksiazka.pl) możemy wam zaproponować?

1. Rodzina do ogarnięcia

Czy da się ogarnąć rodzinę z siedmiorgiem dzieci, z których większość to nastolatki? Agnieszka Stefaniuk, znana na Instagramie z profilu Family Fun by Mam, w książce o znaczącym tytule “Jak to ogarnąć? Praktyczny poradnik zarządzania szczęściem” przekonuje, że tak. Kluczem jest hasło “Rodzina to drużyna”. Jakie zasoby ma mama (także ta niepracująca zawodowo)? Jak zachęcić dzieci do sprzątania własnych pokoi? Jak wdrażać do obowiązków? Jak rozwiązywać konflikty? Dzięki śmiesznym anegdotom lektura jest lekka, czytelnik nie czuje się pouczany czy traktowany z góry, za to mówi sobie: “Tak, ja też tego spróbuję!”.

2. Kiedy mama nie ogarnia

A co, jeśli mama ma ochotę rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady? Dla przepracowanej mamy polecamy “Matecznik” Agnieszki Grzelak. Jej bohaterowie to Kamila, Franciszek oraz ich cztery córeczki, których wybryki i szczebiotanie czasem doprowadzają rodziców do granicy wytrzymałości – chociaż szczerze kochają swoje dzieci. Zmęczona mama z pewnością pokiwa podczas lektury głową i pomyśli: “O, to zupełnie tak jak u nas!”. Po czym, czując się zrozumiana, przytuli jedną swoją córeczkę i pochwali rysunek drugiej.

3. Mama jest ok

Dobry pomysł na książkowy prezent dla mamy to pozycja Dagi Duke i Joanny Sztaudynger “Mama jest piękna i chuda”. To rozmowy o różnych obliczach macierzyństwa – zarówno biologicznego, jak i adopcyjnego. Znajdziemy tu też wywiad z mamą chrzestną jedenaściorga dzieci. A do tego krótkie wypowiedzi dzieci o tym, jakie są ich mamy. Stąd też wziął się tytuł książki – od synka pewnej mamy, która jest na ciągłej diecie odchudzającej, ale mały nie uważa, żeby było jej to w czymkolwiek potrzebne. 

Spodobały się wam pomysły na książki dla mamy? To zapraszamy was do księgarni.